Elektrośmieci - odbiór, wywóz i zagospodarowanie

W ramach firmy Operatus funkcjonuje punkt przyjęcia zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych - ZSEiE. Miejsce punktu znajduje się przy ul. Cieszyńskiej 291 w Jaworzu koło Bielska-Białej (teren dawniej fabryki mebli giętych Paged Meble).

Odbiór i zagospodarowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie powiatu Cieszyńskiego i Bielskiego.

Oferujemy odpłatny odbiór własnym transportem zużytego, niepotrzebnego sprzętu z domu. Sprzęt natomiast musi być kompletny i przygotowany do odbioru sprzed nieruchomości w umówionym terminie w obecności przekazującego.

Odpady odbieramy na terenie gmin:

Bielsko-Biała, Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, Jaworze, Jasienica, Brenna, Skoczów, Strumień, Zebrzydowice, Wilkowice, Kozy

Wszelkich informacji udzieli BIURO OBSŁUGI KLIENTA
kontakt: 33 8168482, 603-658-658, e-mail: biuro@operatus.plZachęcamy do kontaktu podmioty gospodarcze, szczegóły zostaną ustalone indywidualnie.

Co zaliczamy do elektrośmieci?

Zużyty sprzęt elektryczny, w tym popsute, nieużywane i niepotrzebne urządzenia elektroniczne. Urządzenia na prąd i baterie.
Poniżej znajdziesz listę kilku elektrośmieci:

Komputery, monitory, telewizory, telefony, zabawki/gadżety elektroniczne, pralki, lodówki, zmywarki, drobny sprzęt AGD

Kilka istotnych informacji dotyczących zarządzania elektrośmieciami

Odbiór, wywóz i odpowiednie zagospodarowanie elektrośmieci stanowią kluczowy element współczesnej gospodarki odpadami, ze względu na rosnącą ilość zużywanej elektroniki. Zajmujemy się utylizacją elektrośmieci i pełnimy istotną rolę w procesie recyklingu, eliminując negatywny wpływ elektroodpadów na środowisko.

Proces odbioru elektrośmieci obejmuje zbieranie zużytych sprzętów elektronicznych od mieszkańców i przedsiębiorstw. Kluczowym elementem jest świadomość społeczna i zachęcanie do oddawania elektrośmieci na specjalnie wyznaczonych punktach zbiórki.

Wywóz elektrośmieci do odpowiednich zakładów przetwarzających to kolejny krok w procesie gospodarki elektroodpadami. Podczas tego etapu surowce wtórne są segregowane, a elementy niebezpieczne, takie jak baterie czy toksyczne substancje, są odpowiednio neutralizowane, minimalizując potencjalne szkody dla środowiska.

Recykling elektrośmieci

Zagospodarowanie elektrośmieci obejmuje następnie proces recyklingu, w którym starannie wyselekcjonowane elementy są przetwarzane na surowce wtórne. Recykling elektroodpadów pozwala na odzyskiwanie cennych materiałów, takich jak metale szlachetne, plastik czy szkło, co redukuje zapotrzebowanie na surowce naturalne i obniża emisję gazów cieplarnianych związanych z produkcją nowych komponentów.

5/5 - (52 głosów)